Ryzyko zajścia w ciążę podczas regularnego stosowana tabletek antykoncepcyjnych

witam ostatni okres zaczął mi sie 12.12.2014r stosunek odbyłam 21.12.2014 chce zaznaczyc ze biore tabletki antykoncepcyjne od trzech miesiecy vibin raz zdarzyło mi sie wziasc wczesniej 2 godziny takto biore o stałej porze cykle mam 28 dniowe 03.01.2015 zrobiłam beta hcg wynik <0,1 mIU/ml czy ten test jest wiarygodny po takim okresie czy powiinam powtórzyc go teraz 09.01.2015 powinnam dostac okres pytam bo nasłuchałam sie ze sa kobiety które biora tabletki i zachodza w ciaze

Z Pani opisu wynika, iż nie ma powodów do niepokoju. Ciąże podczas stosowania doustnej antykoncepcji wynikają z błędów pacjentek, w tym pominięcia jednej lub kilku tabletek, wydłużenia przerwy na krwawienie, jednoczesne spożywanie leków obniżających skuteczność antykoncepcji itp.