Ryzyko zajścia w ciążę podczas stosunku przerywanego

Witam, Uprawiałem stosunek przerywany. Miałem wytrysk na zewnątrz, ale nie wielki, bo chcialem nie dopuścić do niego, wiec zacisnąłem mocno mięśnie. Jednak część pojawiła się na czubku penisa. Wytarłem go dokładnie ręką jak i w prześcieradło i znowu włożyłem do pochwy. Czy moja dziewczyna mogła zajść w ciążę?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży Pana partnerka powinna wykonać test ciążowy. Wynik powinien być wiarygodny około 14 dni po stosunku. Jeśli póki co nie chcą mieć Państwo potomstwa, sugeruję stosowanie skutecznej antykoncepcji.