Ryzyko zajścia w ciążę przy nieregularnych okresach

Witam, mam pytanie odnośnie zajścia w ciążę przy nieregularnym okresie. Mianowicie mam nieregularny okres, który we wrześniu miałam 14, w październiku miałam 12, w listopadzie 12. Kochałam się z mężem 15 listopada, miałam jeszcze brązowe plamienia i niestety doszedł we mnie. Jakie wtedy miałam dni płodne czy niepłodne? Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam, Joanna

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Teoretycznie powinna mieć Pani wtedy dni niepłodne z racji tego, że był to 4 dzień cyklu. Tak więc w takiej sytuacji prawdopodobieństwo ciąży jest niewielkie, jednak nie jest to zupełnie niemożliwe, gdyż czasami organizm nas "zaskakuje" i na przykład może dochodzić do dodatkowej owulacji w zupełnie niespodziewanym terminie i przez to do zapłodnienia. Są to jednak rzadkie przypadki dlatego ciąża w Pani przypadku jest mało prawdopodobna, ale jeśli miesiączka będzie się spóźniała proszę po prostu wykonać test ciążowy. Pozdrawiam!