Ryzyko zajścia w ciążę przy stosowaniu prezerwatywy

Witam, kochaliśmy się z żona w dniu plodne i pozniej tez ale z prezerwatywie ktora nie pekla ani nie zsunela sie. Zona wykonala test ciazowy ktory jest negatywny teraz spoznia sie zonie okres 4 dni. Jakie jest ryzko zajscia w ciaze przy stosunku w prezerwatywie ktora nie zostala uszkodzona?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przez Pana przypadku ryzyko ciąży jest znikome. Nie powinien mieć Pan zatem powodów do niepokoju. Jeśli krwawienie nie pojawi się w ciągu kilku najbliższych dni, Pana żona powinna skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.