Ryzyko zajścia w ciążę u kobiety z cukrzycą typu 1

Witam serdecznie, mam 28 lat od 15 lat choruję na cukrzycę typu 1. Chcielibyśmy z mężem mieć dziecko jednak mam obawy. Ostatnio dużo czytam na ten temat i bardzo często poruszany jest temat wad wrodzonych. Proszę napisać mi jakie jest ryzyko zajścia w ciąże u kobiety z cukrzycą? Może lepiej nie ryzykować? Zaczęliśmy już myśleć z mężem o adopcji.

Witam,
przy prawidłowo kontrolowanej cukrzycy i odpowiednim prowadzeniu ciąży mają Państwo szansę na zdrowe dziecko.
Prosze wczesniej zgłosić się do diabetologa i ginekologa i poinformować ich o swoich planach prokreacyjnych, aby wspólnie mogli Panią przygotować i następnie prowadzić przez cały okres ciąży.

pozdrawiam!