Ryzyko zakażenia HCV a zakaz oddawania krwi

Witam, Sprawa wygląda tak, iż dostałem półroczną dyskwalifikację na oddawanie krwi, ponieważ mama mojej narzeczonej (mieszkają razem) jest zakażona wirusem HCV. Lekarz uznał, że ryzyko zakażenia istnieje, nawet jeśli nie mieszkamy razem i nie mamy ze sobą kontaktów seksualnych. Argumentem lekarza było, że dopóki narzeczona mieszka z mamą i używają wspólnych naczyń, talerzy itp. to istnieje ryzyko zakażenia. Czy moja dyskwalifikacja jest w tym przypadku uzasadniona?

Aleksander Ropielewski

W takiej sytuacji lepiej dmchać na zimne i chociaż ryzyko zakażenia jes tminimalne to jednak potencjalne ryzyko gdyby faktcznie był Pan zakażony jest zbyt duże aby ryzykować.