Ryzyko zakażenia HIV po przygodnym seksie

Witam. Już dłuższy czas męczy mnie myśl, że mogłam zarazić się HIV. Ryzykowny stosunek miałam na początku sierpnia 2014 r. Jakiś czas po zakażeniu limfocyty spadają... w październiku robiłam badania krwi-były w normie. W pod koniec stycznia również-limfocyty i ogólnie wszystko inne w porządku. Czy pomimo dobrych wyników mam się czym martwić? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam!
Jeśli ma Pani obawy co do zakażenia HIV podczas ryzykownego stosunku, polecam wykonać test na obecność przeciwciał anty-HIV. Badania krwi nie są miarodajne, ponieważ zmiany w morfologii pojawiają się stosunkowo późno. Do tego czasu w przypadku zakażenia bezobjawowego można już podjąć leczenie i opóźnić rozwój choroby.
Testy są anonimowe i bezpłatne, wyniki objęte są tajemnicą. Podaję link strony gdzie znajdzie Pani nr infolinii oraz wskazówki, gdzie może Pani taki test wykonać.
Z mapki wynika że w Chorzowie znajduje się punkt konsultacyjno-diagnostyczny, do którego polecam się zgłosić.

http://www.aids.gov.pl/pkd/