Ryzyko zakażenia HPV w miejscu publicznym przez 29-latkę

Witam. czy jest możliwość zainfekowania się wirusami hpv (kłykciny i te od raka) jezeli w publicznej toalecie zmieniam tampona? zdażyło mi sie kilka razy ze po zakupach w galerii handlowej przed zaozeniem tamponu wymyłam dłonie i zmieniłam tampona. ale boje sie ze np. w samej ubikacji mogłam dotknac wirusa (klamka, podniesienie muszli klozetowej) czy tak mozna sie ZAKAZIC? czy ktos moze OT TAK zostawic wirus na blacie, klamce, spłuczce, muszli klozetowej?

Aleksander Ropielewski

Są to sytuacje kazuistyczne, jednak w pełni nie można takiej możliwości wykluczyć, choć wymagałaby ona sprzyjających okoliczności.