Ryzyko zakażenia toksoplazmozą w 33. tygodniu ciąży

Witam! Jestwm w 33 tygodniu ciazy. Czy istnieje ryzyko zakazenia toksoplazmoza przy zabawie z dzieckiem na plazy. Mialam na jednym palcu uszkodzona skórke. Nie leciala krew. Nie byla to rana otwarta. Kiedy wykonac stosowne badanie jezeli jestem teraz w grupie ryzyka?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję wykona badania i udac się do lekarza prowadzącego ciąże. ryzyko jest raczej bardzo niskie.