Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ryzyko zakażenia wirusem hbv w przypadku kontaktu z przedmiotem zabrudzonym

Dzień dobry, chcę zapytać o ryzyko zakażenia wirusem hbv w przypadku kontaktu z przedmiotem zabrudzonym niewidoczną ilością krwi. Pracuję z dziećmi, wykorzystuje różne pomoce wielokrotnego użytku np. klocki, zdarza się, że podopieczny ma np. zadrapanie na rączce czy ruszający się ząb, przy którym wciąż manipuluje lub np. przetnie skórę kartką papieru- teoretycznie mogąc przenieść śladowa ilość krwi na daną zabawkę. Z wyrazami szacunku, Magda
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
79 poziom zaufania

A czy była Pani szczepiona? Proponuję oznaczyć poziom przeciwciał i antygen HBs. proponuję udać się do lekarza rodzinnego, możliwość jest raczej niewielka.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety