Ryzyko zakażenia wirusem HIV a przeziębienie

czy istnieje ryzyko zakaznie wirusem hiv przez wlozenie palca do pochwy (gdzie wydzielina jest materilem zakaznym) jesli bylo skal;eczeni lub zadrapanie ale nie leciala krew .pytam dlatego ze po 2tyg mialem katar zatkany nos bylem lekko przeziebiony czy zrobic test?
ponad rok temu

Witam serdecznie. W takiej sytuacji istnieje potencjalne ryzyko zakażenia. Aby test był jednak wiarygodny badanie należy wykonać po około 3 tygodniach od ekspozycji.