Ryzyko zapalenie otrzewnej po laparoskopowym usunięciu wyrostka robaczkowego

Witam. Czy po laparoskopii usuniecia wyrostka robaczkowego moze dojsc do zapalenia otrzewnej. ? Jestem 5 dni po laparoskopi,boli mnie podbrzusze w prawym boku,bardziej przy odrywaniu rak przy ucisku,przy chodzeniu tez czuje dyskomfort. Boje sie bo chirurg powoedzial ze mam buc czujna na to miejsce,i mam pamoetac ze sluza swa pomoca 24h,ze w kazdej chwili moge sie zglosic.

Odpowiedziałem!!! PROSZĘ PILNIE ZGŁOSIĆ SIĘ DO OŚRODKA , GDZIE WYKONYWANO ZABIEG!!! PODANE PRZEZ PANIĄ OBJAWY SĄ NIEPOKOJĄCE!!! zż