Ryzyko zapłodnienia po 5-minutowym stosunku bez zabezpieczenia i bez wytrysku

Witam, Jak duże jest ryzyko zajścia w ciążę po krótkim (5min) stosunku bez zabezpieczenia i bez wytrysku. Dodam, że partnerka miała prawdopodobnie dni płodne. Wiem, że istnieje możliwość zapłodnienia przez preejakulat ale w jakim stopniu jest to możliwe? Plemniki MOGĄ być zdolne do zapłodnienia ale NIE MUSZĄ .. Ryzyko stosunku bez zabezpieczenia istnieje, to jasne, tylko proszę mi powiedzieć jak duże jest to ryzyko w zaistniałej sytuacji?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Nie ma możliwości stwierdzić jednoznacznie jak duże jest ryzyko ciąży. Nie można podać konkretnej liczby. Można jedynie potwierdzić że jest możliwość zapłodnienia w opisanej sytuacji.