Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 5 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ryzyko zapłodnienia poprzez preejakulat

Witam, Kochałam się z moim partnerem w dni płodne bez zabezpieczenia. Nie doszedł we mnie a stosunek nie trwał długo i byl przerywany. Martwi mnie jedynie preejakulat i to czy będące w nim plemniki mogą być zdolne do zapłodnienia. Bardzo prosze o szybka odpowiedź i ocenienie jakie jest ewentualne ryzyko zajścia w niechcianą ciążę.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Niestety szansa na ciąże wynikającą ze stosunku przerywanego istnieje. Tak jak Pani zauważyła w preejakulacie mogą znajdować się plemniki zdolne do zapłodnienia.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Kontakt waginalny bez zabezpieczenia może byc płodny nawet w tak zwane dni niepłodne. Natury nie można opisać w systemie zero-jedynkowym, płodny-niepłodny... Natura płata niespodzianki, pozytywne i inne... Pozdrawiam.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy