Ryzyko zarażania HPV od przyjaciółki

Witam. przyjaciółka ma HPV 6 i 18 narz. rodne i jama ustna. często bierze palce do buzi ze stresu a następnie dotyka mnie np. klepie po plecach i włosach. Ona ma szorstkie dłonie- i cały czas jej się łuszczą. następnie ten jej naskórek zapewne zostaje na moich włosach bo ona często mnie czesze a następnie podczas korzystania z toalety ten naskórek spadł mi w bieliznę i dotknął narządów rodnych. boje się ze ten naskórek/nabłonek z jej dłoni jest zakażony. przesadzam? można tak się zakazić hpv?

Aleksander Ropielewski

Teoretycznie istnieje minimalne ryzyko zarażenia w opisany przez Panią sposób.