Ryzyko zarażenia gronkowcem domowników

Witam, moją mamę zarazili w szpitalu gronkowcem złocistym, poprzez wenflon, z zył wyciekała jej ropa, była leczona antybiotykami. Lekarz prowadzący stwierdził ze mama i tak jest nadal nosicielem tej bakterii . Chciałabym się dowiedzieć czy i w jaki sposób mozliwe jest zarazenie innych domowników gronkowcem??? Bardzo proszę o wskazówki i poradę. pozdrawiam Anna.

Witam. Gronkowiec złocisty bytuje przede wszystkim na skórze. Aby zminimalizować ryzyko zakażenia konieczne jest dbanie o odpowiednią higienę.