Ryzyko zarażenia gronkowcem od psa przez niemowlę

Witam. Mam w domu psa, który ma gronkowca praktycznie na calej skórze, a niedlugo urodzi mi sie dziecko. Moje pytanie brzmi czy dziecko może zarazić sie od psa, jesli pies bedzie bral antybiotyk? Prosze o szybka odpowiedz, pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Zależy to od rodzaju gronkowca i czasu stosowania antybiotykoterapii. Przy unikaniu kontaktu dziecka z psem ryzyko jest nieduże.