Ryzyko zarażenia HIV poprzez kontakt oralny

Dzień dobry. W swoim życiu czterokrotnie korzystałem z usług prostytutek i planuje się zbadać na obecność wirusa hiv. Tylko stosunki oralne odbywały się bez prezerwatywy(byłem stroną bierną, nie dochodziło do wytrysku w ustach). Jak duże jest ryzyko zarażenia? Czy można się zarazić jeśli partnerka dotykając moich narządów płciowych miała na dłoniach swoją wydzielinę z pochwy? Domyślam się, że ryzyko jest niewielkie, ale i tak się zbadam. Mam nadzieję, że Pani/Pan trochę mnie uspokoi. Dziękuje.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak jak PAN zauważył-ryzyko jest niewielkie, jednak wykluczyć się go nie da. Sugeruję wykonać także badania w kierunku pozostałych chorób wenerycznych w tym HBV jeśli nie był Pan szczepiony.