Ryzyko zarażenia kiłą po pocałunku

Witam! jedynym ryzykownym zachowaniem było całowanie się z języczkiem. Czytałam, ze przez pocałunek również można zarazić się kiłą. Zrobiłam badania po 31, 42 i 60 dniach od tego zdarzenia. Wieczorem przed ostatnim badaniem zażyłam jedną tabletkę antybiotyku doxycyclina. Wszystkie wyniki ujemne. czy wyniki sa wiarygodne? Nie miałam zadnej zmiany w ustach. Czy kolejne badanie po 68 dniach od pocałunków i po 5 dniach antybiotku będzie wiarygodne? (antybiotyk nie związany był z leczeniem kiły).

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wyniki badań należy uznać za wiarygodne. Nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju.