Ryzyko zarażenia ospą u 4-tygodniowego dziecka

Moj synek ma 4 tyg . a mojej siostry dzieci maja ospe wietrzna czy to jest bardzo zarazliwe. Czy jak dziecko ma te krostki Suche to juz nie zaraza?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ospa jest chorobą bardzo zaraźliwą. Ryzyko przeniesienia zakażenia ustępuje po przyschnięciu wszystkich wykwitów (gdy zmienią się w strupki), co zajmuje zwykle do 7-10 dni.

jeśli pani chorowała na ospę to u pani dziecka do około 6 m.ż. są przeciwciała przeciwko ospie i nie powinno się zarazić chyba że pani odpornośc była bardzo słaba to odpornośc dziecka może trwać krócej.