Ryzyko zarażenia szkarlatyną

Witam. Obecnie przebywam z dzieckiem chorym na szkarlatynę. Jutro mam zamiar wrocic do domu, do swojej corki. Jakie jest prawdopodobieństwo zarażenia mojej corki ta choroba? Czy istnieje jakis lek, ktory moge przyjąć aby nie zarazić dziecka?

Można przeleczyć się antybiotykim np klacid ale zagrożenie zakażeniem nie jest duże. Konieczne jest przestrzeganie regorystycznie zasad hihieny