Ryzyko zarażenia wścieklizną od lisa

Wszedł nam do domu lis . Powynosił z salonu na ogród mnóstwo rzeczy z domu i z wózka niemowlaka. Następnego dnia wszedł do domu sąsiadów podczas ich obecności. Sąsiadka go przegoniła. Czy może grozić coś mojej rodzinie poprzez kontakt z jego śliną. Mam troje dzieci. Zbierałam te wszystkie być może oślinione rzeczy z ogrodu bez rekawiczek. Nie wiem czy nie tarłam potem oczu lub nosa. Napewno kąpałam niemowlę. Mąż ma ranę na nodze i leżał na kanapie po której lis być może chodził i ją lizał.

Lek. Tomasz Budlewski

prosze koniecznie udac się dolekarza chorob zakaznych,. po badaniu i dokladnego przeanalizowania wszystkich czynnikow bedzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postępowanie.