Ryzyko zezłośliwienia guzów tarczycy

Jakie jest ryzyko że guzy na tarczycy mogą zesłośliwieć...(była robiona dwukrotnie biopsja stwierdzająca ich łogodną, niezłośliwą odmianę)
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam! Nie jest możliwe udzielenie precyzyjnej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Nie zostało określone jaki to rodzaj zmiany. Szczegółowych informacji z pewnością udzieli lekarz prowadzący

Witam , na podstawie określenia "guzy na tarczycy" nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie , gdyż nie znam ich charakteru. Lekarz zlecający czy wykonujący biopsję podejmuje decyzję o dalszej obserwacji czy uzasadnione jest wykonanie biopsji chirurgicznej. Powyższą decyzję podejmuje się na podstawie opisów badania usg , wyniku cytologicznego biopsji oraz obserwacji i badania pacjenta przez lekarza , pozdrawiam , zż