Ryzyko zezłośliwienia wyrośli chrzęstno-kostnej

witam, mam 28 lat przed przypadek dowiedzialem sie ze mam wyrosl chrz.-kostn. lekarze zalecaja okresowe badania. Moje pytanie brzmi czy jesli zalece sie do okresowych badan a Nie daj Bog wyrosl sie zezlosliwi jak to wyglada jesli chodzi o leczenie? Czy jest ryzko smierci, czy w razie wykrycia nie ma juz ratunku, dlatego moze lepiej wlasnie wyciac od razu? Prosze o dokladna odpowiedz bo poki co wiem zeby badac co pol roku/rok a nie wiem co by bylo jakby sie zezlosliwil i skad bede o tym wiedzial?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wszystko uzależnione jest od charakteru tej hipotecznej nowo powstałej zmiany. Możliwe jest leczenie, nie oznacza to 100% ryzyka zgonu.