Rzadki stolec i krew z odbytu

Witam. Jakiś czas temu zauważyłam, że mój kał jest bardzo rzadki. Stan ten się utrzymuje, już około 2 tyg. Stolca jest dużo, jest rzadki, ale nie jest to biegunka. Nie uskarżam się na bóle brzucha, odżywiam się normalnie (tylko trochę za mało piję). Co może być przyczyną tego stanu? Po oddaniu stolca, na papierze czasem widzę krew- zwykle jest to kropelka, bądź dwie. Powinnam się niepokoić, czy to w granicach normy?

Piotr Pilarski

Krew w stolcu jest objawem niepokojącym. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego celem zbadania.

Pozdrawiam.