Rzadkie wypróżnianie u 4-miesięcznego dziecka

Witam. Mam pytanie odnośnie kupki dziecka. Mój synek jest wcześniakiem (36 tydz. ciąży), teraz ma 4 m-ce, karmię go piersią i dokarmiam obiadkami ze słoiczka i kaszką, nie chce pić nic z butelki. Nie robi kupki przez 3-4 dni, co kończy się podaniem czopka. W okresie noworodkowym kupka była często, potem tak jak teraz. Proszę o pomoc, co mam robić.

Milena Lubowicz

Jeżeli przy tym dziecko jest pogodne, wesołe, to nie ma powodów do niepokoju. Proszę uważać na składniki pokarmów, które mogą zapierać stolec- marchewka, a podawać takie, które w wypróżnieniu pomogą np. można dodać do słoiczka suszoną śliwkę. Poza tym woda do dopajania po posiłku. Jeżeli nie chce z butelki ze smoczkiem, to może kolorowy niekapek albo butelka z dzióbkiem od napoju?
Pozdrawiam