Rzepka prawidłowo ustawiona, chrząstka rzepki bez cech chondropatii
Witam, proszę o interpretację wyniku MR stawu kolanowego: Bez wysięku w stawie kolanowym.Rzepka prawidłowo ustawiona.Chrząstka rzepki bez cech chondropatii. Na kłykciach bocznych kości udowej i piszczelowej cechy chondropatii II stopnia. Łakotki bez szczelin pęknięcia. W rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej zmiany zwyrodnieniowe. Więzadła krzyżowe o zachowanej ciągłości. Więzadła poboczne, ścięgno mięśna czworogłowego oraz więzadło rzepki o zachowanej ciągłości.Sygnał kości prawidłowy.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania
Witam, wynik wskazuje na zaburzenie struktury chrząstki stawowej w okolicy bocznej kości udowej i piszczelowej. Pozdrawiam