Rzęsistek pochwowy - jak mogłam się nim zarazić?

Dzień dobry, mam, a mianowicie miałam problem (bo byłam już u ginekologa), ale nurtuje mnie jedno pytanie, na które nie dostałam konkretnej odpowiedzi. Mój lekarz powiedział mi, że rzęsistkiem zaraził mnie mój obecny partner, co mnie dziwi. Mianowicie, że jesteśmy ze sobą 3 miesiące, dosłownie 24 godz. na dobę i jak to możliwe, że ja po tych 3 miesiącach, pewnego ranka zauważyłam niewielki, zielonkawy wyciek, ból podbrzusza. Zaraz po pracy, tego samego dnia, poszłam do lekarza i zaczęłam leczenie. Dodam, że od początku naszego współżycia seksualnego irytował mnie niemiły zapach z penisa mojego partnera, z niewielką ilością (krople) śluzowatej i przezroczystej wydzieliną. Czy jest możliwe, że mój partner jest nosicielem i mnie zaraził? Jeżeli tak, to dlaczego pierwsze objawy dostałam po 3 miesiącach? Czy jest jakiś inny powód? Dodam, że przestrzegam bardzo higieny osobistej i jeżeli idę na obcą toaletę nie siadam na muszli, a jeżeli już to okładam ją grubo papierem toaletowym. Proszę o pomoc! Pozdrawiam i dziękuję!
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Rzęsistkowicę wywołuje pierwotniak Trichomonas Vaginalis, najczęściej infekcja przebiega bezobjawowo, szczególnie u mężczyzn. Pasożyt może przez długi czas bytować w układzie moczowo-płciowym i przy sprzyjających okolicznościach dopiero wywołać objawy.
Więc jest to jak najbardziej możliwe.

Objawy jakie najczęściej się pojawiają to zapalenie cewki moczowej, pochwy, czasami także pęcherza moczowego, najądrzy oraz prostaty.

Proszę pamiętać, że konieczne jest równoczesne leczenie także Pani Partnera, mimo że nie ma żadnych objawów.

Pozdrawiam