Rzeżączka - jeżeli mój partner ją miał, to ja też?

Jestem kobietą, mam 38 lat. W zeszłym roku spotykałam się z facetem jakieś pół roku i nagle przestał się odzywać. Niedawno się odezwał i oznajmił mi, że miał rzeżączkę i twierdzi, że niby ode mnie. Ja nie miałam żadnych objawów i teraz jestem zdenerwowana, bo okazuje się, że 90% kobiet nie ma żadnych objawów. Wspomnę, że jestem umówiona na wizytę do ginekologa i strasznie się denerwuję. Czy jest możliwe, że ja tego nie mam? Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Faktycznie rzeczączka u kobiet często przebiega bezobjawowo. Może doprowadzić do zapalenia przydatków, w kosekwencji niedrożności jajowodów i niepłodności. Proszę się udać na wizytę do lekarza ginekologa i powiedzieć o swoich obawach. Lekarz powinien pobrać wymaz na posiew z szyjki macicy, a wstępnie już podczas wizyty poszukać pod mikroskopem bakterii rzeżączki.

Pozdrawiam serdecznie!