Rzucanie palenia a ryzyko przybrania na wadze

Witam rzucilam palenie pomaga mi w tym jeszcze Desmoxan.Nie chce przytyc.Czy jeśli będę ćwiczyła to nie przytyje??

Witam serdecznie,

Na początku chciałabym pogratulować zmiany, jakiej Pani dokonała i cieszę się, że udało się Pani rzucić palenie, ponieważ jest to strasznie szkodliwy nawyk. Często podczas rzucania pojawia się potrzeba zastąpienia tego nawyku innym - zajęcie dłoni, myśli właśnie wtedy pojawia się kwestia przybrania na wadze - sięgamy po słodycze, zawsze pod ręką mamy słodkie przekąski. Poza tym nie zastępujemy już posiłku papierosem także automatycznie przyjmujemy więcej kalorii.
Same ćwiczenia nie wystarczą, ponieważ może jeść Pani więcej niż spala i wtedy waga albo nie będzie się zmieniać, albo się zwiększy.

Podczas rzucania palenia mogą przydać się Pani poniższe wskazówki:
niektóre produkty jak mleko i przetwory mleczne (sery, maślanki, kefiry,
jogurty) , owoce oraz warzywa, soki i woda mogą „pogorszyć” smak papierosów.
Oznacza to, że palacz odczuwa mniejszą przyjemność podczas palenia, np. po
wypiciu szklanki mleka. Z kolei po spożyciu alkoholu (44%), produktach z
kofeiną (45%) i mięsie (11%) przyjemność ta jest mocniej odczuwalna.

Dieta powinna być również wzbogacona w pełnoziarniste produkty zbożowe oraz
płatki owsiane, które według badań przeprowadzonych w Japonii pozwoliły
zredukować ilość wypalonych papierosów nawet o 50% - płatki owsiane mogą być
przyrządzone w postaci pożywnego śniadania, dodawane do owocowych koktajli
czy spożywane z jogurtem w czasie pracy jako przekąska.

Ważną rolę w diecie będzie odgrywał również etap oczyszczania organizmu i
usuwanie z niego nikotyny. W tej roli sprawdzają się świetnie owoce
cytrusowe – np. pomarańcze. Według badania przeprowadzonego w Wielkiej
Brytanii codziennie (21 dni okres testowy) spożywanie cytrusów pomogło
zredukować ilość wypalanych papierosów o 78%, a w 20% przypadkach pomogło
skutecznie rzucić palenie.

Kolejnym elementem w takiej diecie jest wysoka zawartość żywności mającym
charakter zasadowy, co ułatwia usuwanie nikotyny z organizmu, np. zielone
warzywa, produkty pełnoziarniste czy migdały.

Zachęcam także do zapoznania się z programem dietetycznym Kalorynki, gdzie ma Pani rozpisaną dietę oraz wsparcie dietetyka. Więcej szczegółów znajdzie Pani na stronie www.kalorynka.pl

Pozdrawiam serdecznie,
mgr dietetyk
Aleksandra Erdmann

Witam,

ćwiczenia pozwolą Pani utrzymać masę ciała. Ważna jest jednak także dieta, aby nie przekraczała Pani dziennego zapotrzebowania w energię i tłuszcz. Zachęcam do kontaktu z dietetykiem, aby dopasował Pani odpowiednie ilości.
Pozdrawiam