Rzucanie palenia marihuany i huśtawka nastrojów

Mój chłopak pali marihuanę od 18 roku życia, teraz ma 24 lata. Jestem z nim od 2 lat, wcześniej mi to nie przeszkadzało ale powoli zaczynam myśleć o naszej przyszłości i zaczyna mi to już przeszkadzać. Wcześniej nie chciał słuchać żadnych moich argumentów, jakiś czas temu sam przyznał rację, że może faktycznie czas skończyć... Kiedy przez dłuższy czas nie palił wyżywał się na mnie i miewał "huśtawkę" nastrojów.. Nie wiem czy mam mu wierzyć, już raz mnie okłamał... Czy mogę mu jakoś pomóc?

Szanowna Pani, najlepiej byłoby jeśli Pani chłopak udałby się do specjalisty - psychologa, terapeuty, czy specjalisty leczenia uzależnień. Proszę spróbować przekonać chłopaka do takiej wizyty. Jeśli obawia się tej wizyty to zawsze może Pani pójść razem z nim, być może wtedy zechce pójść. Pozdrawiam, Monika Wysota