Rzucenie palenia a tycie

Witam. Mam problem chciałabym schudnąć niedawno rzucilam palenie i strasznie tyje. Potrzebuje pomocy slodycze mnie gubią i jem ze trzy razy wiecej jak kiedyś proszę o.pomoc.

Witam Panią,

Wbrew pozorom palenie papierosów utrudnia odchudzanie, więc to trzeba uzbroić się w silną wole i nie zamieniać papierosów na słodycze. Jeżeli jest wielka chęć podjadania to proszę ostatecznie zamienić to na zdrowsze przekąski typu WARZYWA, orzechy, suszone owoce nie powlekane cukrem. Postara się Pani zadbać o pełnowartościową dietę, jeśc regularnie 5 posiłków dziennie a to będzie zapobiegać wahaniom cukru we krwi i tym samym wzmożonemu apetytowi. Słodycze to nałóg i im więcej ich jemy tym bardziej mamy na nie ochotę!!
Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem diety zachęcam do kontaktu, chętnie pomogę.

kontakt: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Proszę pamiętać, że najistotniejsza w procesie odchudzania jest dieta i aktywność fizyczna. W prawidłowym żywieniu bardzo ważna jest regularność spożywania posiłków. Przede wszystkim dzień należy rozpocząć od porządnego śniadania: jajecznicy, owsianki, jaglanki (z dodatkiem bakalii, owoców), a później starać się jeść średnio co 3h. Jeśli chce Pani schudnąć należy przede wszystkim wprowadzić zmiany w nawykach żywieniowych: unikać cukru, słodyczy, przetworzonej żywności, fast foodów, słodkich napojów gazowanych i niegazowanych. Powinna Pani czytać etykiety. Jeżeli skład produktu jest bardzo długi, produkt odkładamy na półkę.
Proszę wprowadzić do diety jak najwięcej świeżych warzyw, mięsa dobrej jakości (parówkom mówimy stanowcze NIE), jaj.

Jeśli chodzi o zamienniki słodyczy, to zapraszam Panią na bloga: www.odzywiaj-sie-zdrowo.pl. Znajdzie na nim Pani sporo przepisów na zdrowe i smaczne słodkości.