Są jakieś tanie, albo domowe metody leczenia trądziku ?

Witam! Od kilku lat męczę się z trądzikiem. Występuje on na brodzie, na nosie i czole. Na policzkach na szczęście jest bardzo rzadko. Są jakieś domowe sposoby leczenia ? Albo chociaż tanie leki, które możne dostać bez recepty i będą skuteczne?

Witam,

Jeśli, jak piszesz, walczysz z trądzikiem już kilka lat, pewnie niejednego preparatu próbowałaś.

Możesz oczywiście nadal stosować preparaty przeznaczone do cery trądzikowej, ale są to głównie kosmetyki o niezbyt silnym działaniu.

Doradzam wizytę u dermatologa, tym bardziej, że z zamieszczonych informacji wynika, że kilkuletnia batalia nie przyniosła skutku.

Po dokoaniu oceny stanu skóry otrzymasz odpowiednią kurację oraz porady odnośnie pielegnacji skóry, która stanowi przecież podstawę.

Pamiętaj, że wizyta u dermatologa nie musi sie wiązać z kosztami, możesz zapisać się w ramach NFZ, a nie wszystkie leki na receptę są bardzo drogie.

Pozdrawiam serdecznie

Witam najlepiej w domu stosować leki i maści przepisane przez dermatologa, w gabinecie można po konsultacji dobrać zabiegi medyczne. W zależności od stanu skóry wykonuje się peelingi medyczne+ mikrodermabrazję jeśli nie ma przeciwwskazań do niej.Plus odpowiednia pielęgnacja cery.I tak połączona kuracja da najlepsze efekty lecznicze.