Sączenie jasnego płynu z rany po operacyjnym wyłuskaniu gruczołu krokowego

Witam serdecznie! Mąż miał operacyjne wyłuskanie gruczołu krokowego 30 września br.była to operacja otwarta.ma duże cięcie od pępka do sklepienia łonowego.szwy zostały już po 10 dniach usunięte wszystkie - . Po operacji jest 17 dni a z dwóch szwów- myślę że tam były dreny - sączy się jasny płyn. Ranę staramy się utrzymać w czystości jest odkażana octoseptem .Rana nie boli. martwi nas bardzo to sączenie - co robić? mąż 73 lata.Pozdrawiam i bardzo prosimy o radę co zastosować żeby rana goiła się?

Witam. Po takim czasie z zagojonej rany nie powinno się sączyć. Trzeba by pokazać męża w gabinecie chirurgicznym - tam zapadnie decyzja co dalej robić i jak z raną postępować.Jeśli rana nie boli to i sączenie jest z miejsca wyjścia drenów to raczej wygląda to optymistycznie - spokojnie.