Sączenie wydzieliny tydzień po nacięciu torbieli włosowatej

Witam, mam pytanie. Ponad tydzień temu miałam nacinaną torbiel włosowatą miałam robiony posiew lekarz stwierdził ze to tylko bakteria grąkowca i nie trzeba żadnego antybiotyku. Caly czas mi się to sączy, lekarz powiedział przy nacinaniu ze bez OPERACJI się nie obejdzie, zaś przy ostatniej wizycie ze w przyszłości trzeba pomyslec o zabiegu, a mnie to sie nawróciło bo kiedys juz to mialam ale nie byla konieczna interwencja lekarza bo samo pękło. Nie chce znowu tego bólu przechodzic. Co robić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli z rany sączy się ropa, proszę ponownie skonsultować się ze specjalistą chirurgiem. Być może konieczne będzie włączenie antybiotykoterapii lub/i zabiegu operacyjnego.