Salmonella u 11-miesięcznej córki

witam mam problem ktory mnie gnebi od lipca do tej pory corka ma salmonelle a obecnie ma 11 misiecy. Jak pozbyc sie tej bakteri? czy moze byc szczepiona bo ma wstrzymane szczepienie przez nasza pania dr prosze o odp i dziekuje ilona

Renata GrzechociĹska

Witam.
Zapewne doszło u Pani córki do przejścia ostrej fazy choroby w nosicielstwo Salmonelli. Nosicielstwo Salmonelli jest stanem dosyć częstym. Przebiega bezobjawowo i jest nieszkodliwy dla dziecka. Z czasem powinno dojść do wygaśnięcia zakażenie, gdyż bakteria ta nie jest florą fizjologiczną występującą w organizmie. Należy pamiętać o tym by zachowywać odpowiednią higienę całej rodziny. Można podawać probiotyki, choć ich skuteczność nie jest w 100% potwierdzona. Proszę stosować się do zaleceń lekarza, jeśli na razie wstrzymał szczepienia, proszę czekać do ich wznowienia.
Pozdrawiam