Samodzielne wykonanie zabiegu z wykorzystaniem kwasu glikolowego

Czy mogę samodzielnie wykonać zabieg 50 proc. kwasem glikolowym? Mam cerę tłustą, problematyczną, wiosną miałam 4 wizyty u kosmetyczki z zastosowaniem takiego stężenia kwasu. Właściwie nie zauważyłam nawet łuszczenia się naskórka. I drugie pytanie: czy stosując kwas glikolowy w takim stężeniu, jednocześnie można pielęgnować skórę serum z 15% wit. C?

Szanowna Pani,
samodzielne stosowanie produktów przeznaczonych do użytku profesjonalnego może być bardzo poważne w skutkach. Oprócz stężenia kwasu niezmiernie ważne jest także pH preparatu, od tego zależy jego skuteczność. Czy wie Pani jakie parametry ma produkt? Polecam mimo wszystko wizytę w dobrym salonie kosmetycznym.