Samodzielnie odstawienie leków a PCOS

Witam.Chciałabym samodzielnie odstawić leki-yasmin i metformax 850mg (podobno mam PCOS).Wiem,że samodzielnie nie powinnam,ale mam dość lek.i tego,że sami nie wiedzą co mi jest.Boli mnie podbrzusze,gin strzela z diagnozami,17 dzień okresu a on duphaston każe brać i przedłuża znowu diagnozę.Niech się...Jak najbezpieczniej odłożyć?Proszę nie sugerować zmian lekarzy,tylko pomóc jak odłożyć leki. Proszę.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Po pierwsze zdecydowanie warto podkreślić to co sama Pani napisała, tj. nie powinna Pani samodzielnie odstawiać stosowanych leków. Jeśli jednak chce to Pani zrobić bez porozumienia z lekarzem prowadzącym powinna Pani wiedzieć, że obydwa preparaty może Pani odstawić w każdym momencie. Nie ma potrzeby powolnego czy też pojedynczego odstawiania leków.