Samoistne kruszenie się kamieni nerkowych w nerce

Dzień dobry, czy może wystąpić samoistne kruszenie się kamieni nerkowych w nerce bo 3 tygodnie temu miałam atak potem w zeszłym tygodniu we wtorek i w niedziele a dzisiaj czułam niewielki ból ale przeszedł do tego parcie na pecherz. Czy ból nerek może mieć jakiś związek z bólem dłoni a dokladniej miesnia dloni i żył

Szanowna Pani,
":samoistne kruszenie" raczej nie ma miejsca. Możliwe jest jednak przemieszczanie kamienia wzdłuż moczowodu do pęcherza a nawet jego wydalenie. To może powodować zmienność objawów i dolegliwości.
z poważaniem,
J.Zachwieja