Samoistne siniaki i swędząca skóra a wyniki badania krwi

Witam, mam prośbę o interpretację wyników. Hemoglobina 12,4g/dl( 12.0-16.00) hemat. 36,7, MCV 74,4( 80-99,0)MCH 25.2(27-35,0). Niepokoją mniepłytki krwi których jest 215(140-440)w normie,ale już parametry RDW-CW,PDW,MPV,P-LCR są niemożliwe do oznaczenia. Wskaźnik protrombinowy w normie,ale INR 1,24g (0,80-1,20). Zawsze w rozmazie krwi mam podwyższone monocyty, w tej chwili 16,8.(norlma do 10,0). Niepokoją mnie ogromne siniaki które powstają samoistnie szczególnie na udach, oraz swedzaca skóra.

Wynik sugeruje niedokrwistość z niedoboru żelaza - być może wywołany stanem zapalnym (monocyty); trzeba wykonać badanie Fe i TIBC, żeby to wyjaśnić ( w stanie zapalnym nie należy żelaza podawać !). Ogromne siniaki - podejrzenie nabytej hemofilii lub dysfunkcji płytek - wskazana konsultacja hematologa. Jednym słowem - potrzebna dalsza diagnostyka!