Samoistny ból ósemki po jedzeniu

Witam, w sobotę podczas spożywania raczej miękkiego posiłku poczułam niezbyt silny ból pr. górnej ósemki, połączony z dziwnym odgłosem. Lekki samoistny ból utrzymuje się do nadal, nie widzę absolutnie żadnych uszkodzeń korony zęba. Ząb nie był nigdy leczony, w 100% zdrowy.

Witam
Aby dokładnie ocenić stan ósemki należy wykonać jej zdjęcie rtg. Czasami wydaje się,że wszystko jest w porządku, a na powierzchni stycznej lub w obrębie korzenia coś się dzieje. dolegliwości mogą pochodzić też ze strony dziąsła.