Samookaleczanie i picie krwi - co się ze mną dzieje?

MAM 13 LAT. OD JAKIEGOŚ CZASU PIJĘ SWOJĄ KREW, PRZEGRYZAM WARGĘ, A OSTATNIO ZACZĘŁAM CIĄĆ SIĘ SZKŁEM. PROSZĘ O POMOC.

Witam!

Jesteś bardzo młodą osobą i potrzebujesz pomocy. Opisane zachowania związane są zapewne z problemami, jakie przeżywasz, ale o których niestety nie napisałaś. Warto, żebyś sama zastanowiła się, co się z Tobą dzieje i jakiego rodzaju korzyści czerpiesz z takich zachowań. Samookaleczanie się może pełnić różnego rodzaju funkcje w życiu nastolatka. Jednak w przypadku problemów, które próbujesz rozwiązywać autoagresją, warto jest zwrócić się po pomoc do odpowiednich osób. Na początek zachęcam Cię do rozmowy z rodzicami. Oni mają obowiązek zajmować się Tobą i dbać o Twoje potrzeby oraz zdrowie i dobre samopoczucie. Jeśli mimo rozmów nie uzyskasz wsparcia i pomocy rodziców, możesz zgłosić swoje trudności psychologowi szkolnemu, zaufanemu nauczycielowi lub innej niż rodzice bliskiej osobie (babcia, ciocia). W trudnych chwilach możesz dzwonić do telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. Pamiętaj, że jeśli nie mówisz innym osobom o swoich problemach, wtedy bliscy mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, co przeżywasz. Wsparcie innych osób oraz ich pomoc mogą pozwolić Ci poradzić sobie z problemami i znaleźć nowe, mniej drastyczne rozwiązania problemów.

Pozdrawiam