Samotność, myśli samobójcze i depresja

Od dłuższego czasu jestem ciągle zmęczona, całymi dniami płaczę, nienawidzę swojego życia, jestem bardzo samotna i nic mi się nie chce robić. Czuję do siebie obrzydzenie i mimo, że nie przestałam o siebie dbać, to źle wyglądam. Najchętniej w ogóle nie wychodziłabym z domu, a kiedy już wyjdę, to czuję, że ledwie się trzymam na nogach a oczy same mi się zamykają. Chodziłam do różnych terapeutów, ale doprowadzili mnie na skraj rozpaczy. Często mam myśli samobójcze i czuję się opuszczona.

Witam
Źródłem Pani frustracji i rozpaczy jest zapewne Pani niska samoocena
i przykre doświadczenia z przeszłości.
Jednak przeszłości w żaden sposób nie zdoła Pani zmienić,
nie ma więc sensu roztrząsanie jej bez przerwy, gdyż w ten sposób
traci Pani teraźniejszość a tym samym uniemożliwia Pani
sobie budowanie przyszłości.
Niestety, nie zdoła Pani cofnąć czasu ani zmienić przeszłości ale może
Pani zacząć tworzyć lepszą przyszłość. Wiem, czasami trudno oderwać się
od przeszłości, zwłaszcza gdy stała się ona sposobem bycia.
Doradzałabym jednak jeszcze raz podjęcie terapii psychologicznej.
Aby terapia była skuteczna , potrzebna jest Pani zgoda i chęć zmiany
oraz umiejętność terapeuty dostosowania metody terapii do Pani
potrzeb i predyspozycji. Jeżeli te warunki zostaną spełnione, można
spodziewać się pozytywnych efektów terapii .
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie to zapraszam do kontaktu
Pozdrawiam serdecznie

life flou therapy.rewelacyjna terapeutka SARA w konstancin jeziorna.pracuje tez na skypie:)odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam!

Niestety ze względu na brak sformułowanego przez Panią pytania zgaduję, że interesuje Panią poprawa samopoczucia. Według opisanych informacji, ze względu na występujące myśli samobójcze zalecam wpierw konsultacje psychiatryczną.

Jeśli w dalszym ciągu ma Pani ochotę podjąć pracę nad samopoczuciem polecam skierować się do osoby o kompetencjach psychoterapeutycznych. Ponadto należy pamiętać, że w przypadku gdy psychoterapeuta Pani nie odpowiada warto o tym z nim rozmawiać w celu poprawy relacji (co ułatwia proces terapii) lub w ostateczności udać się do innego profesjonalisty.

Pozdrawiam!

Dzień dobry, nie zadaje pani konkretnie pytania, raczej opisuje swój stan. Informacja "chodziłam do rożnych terapeutów" również jest bardzo ogólna, czy były to terapie, ile trwały, w jakim podejściu, jaka była diagnoza psychologiczna, jaka psychiatryczna? Zachęcam do przeprowadzenia profesjonalnej diagnozy u lekarza psychiatry oraz psychologa - psychoterapeuty oraz postępowania zgodnie z ich zaleceniami. Pozdrawiam.