Samotność w małżeństwie i brak wsparcia

Witam pisze bo Niewiem co robić mam męża dwie córeczki ale czuje się niedowartosciowana bez silna moje małżeństwo jest bo jest ale niemam w starcia niemam z kim pogadać kto wysłucha zrozumie jestem też nerwowa często płacze co mam robić

Dzień dobry!

Wsparcie i zrozumienie, ale też pomoc w świadomym przyjrzeniu się swojej sytuacji może Pani otrzymać w psychoterapii. Proszę zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego w swoim mieście lub innego ośrodka/ gabinetu oferującego psychoterapię.
Być może w przyszłości zdecydujecie się Państwo także wspólnie skorzystać z terapii małżeńskiej.

Pozdrawiam!

Witam

Z przedstawionego przez Panią opisu trudno wnioskować jakie mogą być przyczyny powstałego u Pani poczucia osamotnienia i opuszczenia. Czy w Pani życiu wydarzyło się coś co mogło zapoczątkować ten stan, czy zdarzyło się coś co mogło wpłynąć negatywnie na Pani relacje z mężem. W związku z powyższym polecam spotkanie z psychologiem które pozwoli Pani poznać przyczynę i zrozumieć obecną sytuację oraz pomoże w znalezieniu odpowiedniej drogi to zmiany obecnego stanu.
Pozdrawiam

Witam,
Z przedstawionej przez Panią informacji nie mogę jednoznacznie stwierdzić jakie sa przyczyny Pani ogromnego osamotnienia i dyskomfortu w relacji. Warto zastanowić się nad tym wspólnie z mężem. Szczera rozmowa jest podstawą relacji wiele zmienia w związku. Proponuje także wybrać się do terapeuty aby wspólnie z nim znaleźć przyczynę osamotnienia.

Witam,
Pisze Pani o bezsilności i poczuciu niedowartościowania, jednak nie wspomina od jak dawna taki stan się utrzymuje, czy Państwa relacje uległy ostatnimi czasy zmianie czy podejmowała Pani próby rozmów z mężem? Rozumiem, że może Pani odczuwać dyskomfort i rezygnację wobec sytuacji rodzinnej.
Polecałabym udać się do psychologa, który pozwoli Pani przyjrzeć się zaistniałym trudnościom oraz pomoże zrozumieć przyczynę doświadczanych emocji.
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska