Sarkoidoza i kaszel oraz silne bóle głowy

Witam ponownie ! Moj maz od 2 lat ma zdiagnozowana sarkoidoze 2 stopnia. Kaszle.. dusi sie.. czasem az tak ze wymiotuje... do jego okropnego kaszlu przyzwyczaila sie juz cała rodzina. Ale od miesiaca ma okropne bole glowy.. czy to moze byc powiazane z sarkoidoza.. maz ma tez objawy sarkoidozy skornej oraz bole stawow ostatnio.Czy powinnam nalegac na skan glowy?jest pacjentem kliniki płuc w Oxford. Niby lepiej nie mogł trafić.ale... ja mam wiecznie watpliwosci czy panikowac z nowymi objawami

Lek. Rafał Gryszkiewicz

W tej sytuacji mąż powinien skontaktować się z lekarzem prowadzącym i zostać zbadanym pod kątem ew. zmian obecnych na twarzy (skóra, też oczy, nos i ślinianki), a w dalszej kolejności liczyć należy się z koniecznością wykonania tomografii głowy. Jeżeli bóle głowy nie występowały wcześniej, to nie należy ich bagatelizować.