Schemat postępowania po pomyłce w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

biorę tabletki antykoncepcyjne juz od ponad roku. W 3 tygodniu zapomniałam jednej tabletki i juz jej nie przyjełam nastepna wzielam ale byla spozniona ok 12 h wczoraj przyjelam o normalnej porze. mam pytanie co powinnam dalej zrobic bo ta jedna tabletka zostala mi w opakowaniu czy mam nie robic 7 dniowej przerwy? i Jaki powienien by teraz schemat postepowania. Dodam ze wspołzylam w tym czasie, ale moj partner nie mial wytrysku. czy jest ryzyko zajscia w ciaze?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak jest ryzyko zajścia w ciąże, może trochę większe niż przy prawidłowym stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Proszę także pamiętać iż niestety nie ma w 100 % skutecznych metod antykoncepcji. Proponuję zapoznać się z ulotką danego preparatu (są różne tabletki dlatego nie można dokładnie się wypowiedzieć). Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa, zapomnienie o przyjęciu tabletki w 3 tygodniu jeszcze bardziej zwiększa prawdopodobieństwo ciąży. proponuję oznaczyć beta hcg z krwi.