Schizofrenia a apatia

dzien dobry mam 20 lat choruje na schizofrenie ale nie mam głosów leków omamów urojeń ani rzadnych zaburzen psychotycznych już teraz tylko czuje sie sam nie wiem jak sie czuje z szukałem na internecie różnych chorób i dotyczą mnie choroby takie jak apatia , astenia , abulia , marazm , mam tak jakby struny głosowe popalone, uciekam od znajomości bo nie daje mi spokoju to że tak sie czuje i inni to widzą, nie mam pojecia czy to depresja czy co

Ważne, żeby regularnie korzystał Pan z wizyt w Poradni Zdrowia Psychicznego i lekarza psychiatry, a także korzystał z psychoterapii. W przypadku schizofrenii z przeważającymi objawami wycofania mogą pojawiać się podobne stany. Może to także być epizod depresyjny w przebiegu innej choroby.

Witam
Pisze Pan, że choruje na schizofrenię . W przebiegu schizofrenii nie zawsze występują urojenia i omamy. Zamiast szukać odpowiedzi na dręczące Pana pytania w internecie, proszę porozmawiać z prowadzącym Pana lekarzem psychiatrą.w trakcie najbliższej wizyty.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak