Schizofrenia a choroba afektywna dwubiegunowa

Witam, mam stwierdzony ChAD, natomiast mam wątpliwości co do diagnozy. We wczesnym dzieciństwie zaczęły się u mnie urojenia, halucynacje i głosy (trwa to do dziś) - wcześniej nie mówiłam o tym lekarzowi. Czy jest możliwe, że mam schizofrenie, która na pewnym etapie zaczęła przypominać objawy ChAD?

Magdalena Mroczek

Często trudno jest postawić właściwą diagnozę, ponieważ objawy w niektórych chorobach mogą być podobne. Trzeba zgłosić się do lekarza i powiedzieć mu o objawach z wczesnego dzieciństwa. Właściwa diagnoza jest niezwykle ważna, ponieważ leczenie w CHAD i w schizofrenii jest inne.