Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Schizofrenia a prawo jazdy

Proszę Pani, niedawno dostałem pismo z ktorego wynika ze prokurator chce mnei skierowac na badania pod kątem tego czy moge prowadzic samochód chorujac na schizofrenie... Jakie mam szanse na to, ze opinia lekarska bedzie dla mnie korzystna oraz jak wygląda takie badanie? Wczesniej bylem 2ktotnie w szpitalu psychiatrycznym, ostatni raz w maju ub roku kiedy to w dniu 13 maja wybiłem młotkiem bezpieczenstwa 10 szyb w pociągu. Proszę o odpowiedz. mam 27 lat, nie biorę leków.
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Zdrowie kręgosłupa a krzesło w pracy - jakie powinno być?

Tomasz Chomiuk, fizjoterapeuta mówi o tym, jakie krzesła najlepiej sprawdzą się u ludzi, którzy wykonują pracę siedzącą. Krzesła, na których nasz miednica ma szansę się poruszać. Jeśli mamy możliwość wstać w trakcie pracy, np. podczas rozmowy telefonicznej, wykorzystajmy ją. Przerwy w siedzeniu na pewno posłużą naszemu kręgosłupowi.

Dzień dobry Samo rozpoznanie schizofrenii nie jest p.wskazaniem do prowadzenia samochodu; jest to choroba niejednorodna, przebieg schorzenia jest bardzo zróżnicowany. Właśnie przebieg schorzenia u konkretnego pacjenta może określić ewentualne p.wskazanie do posiadania uprawnień do prowadzenia pojazdów. Oceniając ewentualne przeciwwskazania psychiatra będzie opierał się na Pana współpracy w leczeniu choroby, częstości nawrotów i ich przebiegu. Jeśli w trakcie nasilenia choroby podejmuje Pan działania potencjalnie zagrażające życiu i zdrowiu innych osób, nie podejmuje Pan z własnej woli farmakoterapii czy też stan Pańskiego zdrowia zmusza do stosowania leczenia psychiatrycznego bez zgody należy spodziewać się, że zasadne będzie w ocenie psychiatry i sądu odebranie Panu uprawnień do kierowania samochodem. W ocenie Sądu może Pan stanowić zagrożenie dla innych osób i dla siebie z powodu braku racjonalnej oceny rzeczywistości przeżywając nasilone objawy psychotyczne - urojenia, omamy itd. W wypadku dobrej współpracy w procesie leczenia, braku nawrotów choroby, sporego krytycyzmu co do schorzenia nie ma p.wskazań do prowadzenia pojazdów i z całą pewnością na takim stanowisku będzie stał Sąd.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy