Schizofrenia i ataki paniki

prosze o odpowiedz czy moje zaburzenia mogą sie pogłebic ? lub pogłebic w stany shizofrenie czy moze juz jestem wstanie schizofrenii , od dziecka jestem inna zamknieta w sobie , niesmiala lęki kiedys przyjaciele teraz sama nikogo zero znajomych , mam 31 lat lęki , mdłosci , jak mam wyjsc zdomu bóle głowy zoladka , stres , l eki ataki paniki boje sie zachorowania na schizofrenie , brałam rexetin kiedys ale leki tyje po nich pomagaja na chwile psychoterapaia przeszłam bez skutku ?corobi

Witam,
z tego co Pani opisuje, raczej nie ma powodów martwić się schizofrenią. Jednak zachęcałabym do kontynuowania leczenia, konsultacji z lekarzem, być może warto dobrać inne leki, ktore mają mniejsze efekty uboczne. Z tego co Pani pisze, Pani objawy raczej przypominają zaburzenia lękowe, byc może do tego dochodzi jeszcze problem Pani nieśmiałości i zamknięcia się w sobie są to objawy, które powinny być leczone psychoterapią. Proszę ponownie przemyślec psychoterapię, być może powinna Pani pomyślec o innej formie psychoterapii, istnieją rózne podejścia, w razie dodatkowych pytań proszę o kontakt bezpośredni.

Podobne zaburzenia leczy się psychoterapią. Nie wiem, co wydarzyło się w poprzedniej psychoterapii, ani też kiedy się odbywała i jak długo trwała, ale na pewno warto do tego wrócić. Sama Pani pisze, ze jest coraz gorzej bez pomocy specjalisty.

Witam, nikt rozsądny nie postawi Pani diagnozy i nie pomoże w zaplanowaniu leczenia robiąc to tylko przez internet. Objawy są poważne i konieczne wydaje mi się zgłoszenie do specjalisty. Jeżeli lęki są tak nasilone, że nie może Pani wyjść z domu i pójść do psychiatry, to proszę wezwać pogotowie. Choć przy takiej decyzji należy się liczyć z hospitalizacją. Pozdrawiam